Čchi-kung

Jsi aktivní žena? Chceš doplnit svoje sportovní aktivity i o cvičení, které ti dodá energii?

Jsi často unavená, potřebuješ se na chvíli zastavit a mít čas pro sebe?

Chceš se naučit více porozumět svému tělu a být chvíli jen sama se sebou?

Jsi občas nemocná nebo tě trápí dlouhodobé zdravotní problémy a nic nepomáhá?

Pak jsi tady správně a čti dále…

Co je Čchi-kung?

 • Lekce Čchi-kung, které vedu, jsou sestaveny speciálně pro ženy. Je to cvičení s vlastní tělesnou energií, která by měla v těle volně proudit. Jedná se o meditaci v pohybu, cvičení, které je pomalé, jemné a plynulé. Učí nás pracovat s tělem, dechem a myslí.
 • Protože naše těla a duše vyžadují specifický jinový přístup, jedná se o cvičení pomalé, jemné a plynulé. Je meditací v pohybu a učí nás pracovat s tělem, dechem a myslí.
 • Cílem je obnovení životní síly. Během cvičení se snažíme nemyslet „ na nic“, vnímat jen svůj dech a energii, kterou cvičením čerpáme. Dochází k fyzickému i emočnímu uvolnění… Cvičení je prožitkové a ukazuje ženě cestu, jak být sama sebou, ve své ženskosti, něžnosti a síle....
 • Kurzy jsou vhodné pro ženy jakéhokoliv věku, pro všechny ženy, které mají chuť a potřebu si odpočinout, zrelaxovat, načerpat energii a porozumět více svému tělu a emocím. Výborně se hodí pro ženy pracovně vytížené, ženy s bolavými zády, unavené nebo ve stresu.
 • Cvičení vede k poznání, jak může žena posílit svou ženskou stránku – intuici, lásku, soucit, pokoru, víru, citlivost... Vede k celkovému zpomalení, naladění se sama na sebe.
 • Je to jednoduché cvičení nenáročné na prostor, které však generuje až neuvěřitelnou léčivou sílu. Cvičíme venku i v interiéru podle aktuální chuti a naladění, zdravotního stavu a ročního období.
 • Zvládnutí tohoto cvičení nevyžaduje předchozí zkušenosti, žádné zvláštní změny stravovacích návyků, životního způsobu ani pracovního rytmu. Cvičit si můžete doma, venku, ráno i večer, sami nebo ve skupině... Vždy to bude pro tělo to nej a brzy vám to vrátí-:)

Pro koho je cvičení určeno?

V čem cvičení pomáhá?​

 • Působí preventivně proti nemocem a omlazuje tělo
 • Podporuje oběh krve a lymfy
 • Pomáhá zaktivovat sebeléčebné funkce těla
 • Uvolňuje energetické bloky v těle
 • Vyrovnává emoce
 • Zvyšuje odolnost vůči stresu a zklidňuje mysl
 • Pomáhá zaktivovat sebeléčebné funkce těla
 • Pomáhá být ženě sama se sebou a více si porozumět

Nové kurzy budou od příštího roku v Praze. Již brzy uvedu nové informace a nové ceny kurzů a individuálních lekcí v závislosti na místě konání. Děkuji za strpení, Míša

Pokud hledáte Čchi-kung v Brně, podívejte se zde.

 • Cena kurzu 180 Kč/lekce trvající 1,5 hodiny = 1.800,- Kč celý kurz 10 lekcí
 • Individuální lekce cca 800,- Kč/ 1,5 hodiny ve studiu
 • Individuální lekce u Vás doma nebo kdekoliv venku 700,- Kč/ 1,5 hodiny
 • Při větším počtu osob dle domluvy.
Váš zájem o individuální lekci mi napište zde.

Kdy a kde se cvičí?

A osobní zkušenost?

Zázraky se dějí! U roztroušené sklerózy je extrémně důležitý vnitřní klid a pravidelné cvičení. To vám řekne každý, ale jak to k sakru udělat, když po vyřčení "ortelu" všichni vytahují kapesníky ... 👊 Našla jsem spojení vnitřního klidu a cvičení. Ano, nezbláznila jsem se, vážně to jde. Cvičím sice doma, ale hledala jsem ještě něco, kde by jim nevadil můj občasný držkopád a nedávala bych nohu za krk. Nebudu napínat, tím tajemstvím je Čchi-kung. První lekce byla krušná. Líbilo se mi to, ale doma bolel člověk na pět dalších životů dopředu, ale bacha, zacvičila jsem celou sestavu. Záhada bermudského trojúhelníku, jelikož do té doby jsem se neudržela rovně na nohou a tam jsem dala i holubičku! A ne, holubička neumřela ihned po vzletu, ale držela se statečně jako když jí bylo pět! 🤸‍♀️ Tenhle záhadný průběh mě přinutil k příchodu na další lekci. Znovu to bylo úžasné a po cvičení nejen že nic nebolelo, ale chodila jsem naprosto normálně. Tenhle bezva stav vydržel několik hodin. Po každém dalším cvičení se prodlužuje interval stavu, kdy chodím krásně jako laňka, která čeká na jelena. Dnes večer vyrážím znovu a už teď se moc těším. Součástí Čchi-kungu je (na začátku i na konci) meditace, kde spolehlivě zahubíte všechny Voldemorty za celý den a odejdete domů jako nový člověk. 🍀 Tímto chci poděkovat i své lektorce, která asi ani neví, jak moc mi pomohla (a pomáhá). Díky, Míšo! 😇
Lenka
Blogerka - Můj život s roztroušenou sklerózou
Konečně... Konečně jsme přišla na to, že náhody neexistují, nevím, jestli jsem si našla Čchi-kung já nebo on si našel mě 🙂 ale v té době jsem se nacházela v životní situaci, která nebyla příjemná, spousta změn, cítila jsem se sama, byla jsem uzavřená v sobě, bolely mě záda, za krkem, prostě jsem se necítila fyzicky, ani psychicky dobře.. Když jsem šla první hodinu, byla jsem trochu nervózní, nevěděla jsem, co mě čeká a jelikož nejsem zrovna twiggy, tak jsem měla obavy, zda cvičení zvládnu a zda mě někdo nebude odsuzovat za to, jak vypadám. Prvními okamžiky se moje strachy ztratily a já si od té doby užívám každé cvičení, vždy se těším. Jsem ve skupině žen, které se neodsuzují, jsou samy sebou, užívají si cvičení, tak jako já. Nehraje se na cíl, kdo bude první, kdo něco udělá líp, prostě jenom tak jsme 🙂 Polovina kurzu za mnou a můžu říct, že cítím, jak se pomalu, ale jistě energie ve mně probouzí a fyzicky a psychicky se cítím mnohem, mnohem líp.. Míša je neskutečně příjemná žena, mám pocit, že kolem ní je pouze pozitivní, uklidňující energie a jsem ráda, že jsem ji mohla poznat.. Takže ženy, nebojte se tohoto cvičení, zvládnete ho všechny a věřím, že vás Čchi-kung "chytne", tak jako mě 🙂 Děkuji za skvělé lekce a těším se na další 🙂
Eva Novotná
Čchi-kung doporučuji každé ženě, co hledá zklidnění a ukotvení. Meditace, strečink, automasáže, aromaterapie doplňují samotnou sestavu, kterou se postupně detailně učíme. Lektorka Míša je báječná, velmi citlivá na náladu skupiny. Skvěle přizpůsobuje hodiny naším aktuálním potřebám.
Lucie Kratochvílová
profesionální trenérka tance
Úžasné, relaxační a pozitivní lekce s parádní empatickou Míšou.Moc doporučuji!
Petra Zendulková
designérka a floristka Simply Flowers
www.simplyflowers.cz
V březnu 2018 jsem začala chodit k Míši na Či Kung pro ženy. Chtěla jsem se hlavně naučit sestavu, abych si mohla cvičit doma nebo kdekoliv jinde a nebyla jen odkázána na pravidelné lekce. Tento druhý běh však postupně objevuji další rozměr lekcí a oceňuji sílu, hloubku a podporu skupiny žen a osobní přístup Míši, kterým naše setkávání plní. Moc se mi líbí bezpečné otevřené prostředí, které i za tak krátký čas vzniká. Že každá z nás je vítána v jakémkoliv stavu, ať už plná energie nebo vyčerpána a na lekci má možnost si odpočinout a zregenerovat. Líbí se mi, že jsme sami za sebe a zároveň spolu. Během cvičení mám možnost se zastavit, opustit rychlé dny a frmol okolo, zalézt si hluboko dovnitř do sebe a na hodinu a půl jen sledovat a zpomalovat dech, vnímat tělo, pocity a tok, který během cvičení vzniká. Každý den se cvičením mám jiný. Někdy vnímám během cvičení až husto a příjemné pocity se rozlévají po celém těle a okolo mě. Někdy se mi nepodaří zalézt dovnitř a myšlenky a pocity dne na sebe strhnou pozornost a zůstanu jen na povrchu. Beru to jak to je a těším se zase na další cvičení, jaké to bude tentokrát. Díky Míšo, skupino a Či Kungu 🙂
Monika
usměvavá žena plná života-:)

Ještě více o Čchi-kungu?

 • Čchi- kung je starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost, udržuje tělo a mysl v dokonalé rovnováze. Je využíván jako prevence onemocnění a k obnově vitálních sil, přičemž je jedním z hlavních pilířů Tradiční čínské medicíny. Vychází se z předpokladu, že lidské tělo je především propracovaný systém energetických drah v těle, řeší funkce orgánů a jejich vzájemného působení. Úkolem léčby je obnovit narušenou rovnováhu dvou pricipů - Jing Jang a zajistit rovnoměrné proudění energie „ čchi“ . V jazyce západní medicíny jde o obnovení homeostázi neboli schopnosti udržovat stabilní vnitřní prostředí v lidském těle.
 • Při cvičení Čchikung se využívá především důmyslně propracovaných sestav pohybů, postoje, přípravná a doplňující cvičení. Nejpodstatnější je ale práce myslí... Lidé praktikující toto cvičení čerpají energii z vlastních vnitřních zdrojů a učí se pracovat s vlastními silovými rezervami.
 • Tato čínská jóga má kořeny v čínské kultuře, ke které vždy neodmyslitelně patřil pohyb a cvičení. První záznamy o čchi- kungu jsou několik tisíc let staré a spadají do období vlády Žlutého císaře zhruba kolem roku 2700 před naším letopočtem. Většina stylů čchi- kungu které dnes známe, se vyvinula právě z těchto prastarých kořenů. Nepřetržitě se toto léčebné cvičení používá nejméně poslední čtyři a půl tisíce let. V Číně dnes existují kliniky, kde se léčí pouze pomocí Čchi-kung.
 • V současné době je stylů a způsobů cvičení nekonečně mnoho, ale základ je vždy stejný. Kurzy pro veřejnost probíhají v mnoha zemích světa a po celém světě probíhají přednášky na různých klinikách za účelem osvěty významu tohoto cvičebního systému při různých onemocněních. V USA probíhají výzkumy využití vlivu čchi-kungu při léčení a v Japonsku se podařilo mnohé složité a těžké stavy vyléčit za pomocí čchi a zdravou stravou.
 • Rostoucí zájem o čchi-kung a výsledky praktických cvičení poukazují na to, že v brzké době dojde k velkému rozvoji těchto znalostí a postupnému začlenění do léčebných systémů i západní medicíny.
 • Pohybovým cvičením například zamezujeme stárnutí kardiovaskulárního systému a většina směrů čchi-kungu v sobě zahrnuje znalosti a metodiky, které umožňují normalizaci psychosomatického stavu. V pokročilejším věku cvičení příspívá ke snížené hladině cholesterolu, omezuje ztuhlost kloubů, vysoký krevní tlak a přispívá k léčbě mnoha nemocí. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází většinou postupně, je potřeba mít trpělivost a cvičení praktikovat dlouhodobě. Praktikování čchi-kungu má blahodárný účinek na lidský organismus, zlepšuje imunitní systém, působí jako prevence proti všem onemocněním. Zvyšuje se aktivita člověka, zlepšuje spánek a vrací se člověku víra ve vlastní síly. Je také účinný při léčbě alergií, astmatu, vysokého krevního tlaku, vředové choroby, srdečně-cévních onemocnění, revmatismu. Aneb je lepší nemoci předcházet, než ji léčit .
 • Z dalších čínských cvičení je třeba zmínit Tchaiťi (Taiji), které lze cvičit ve škále od relaxačního a zdravotního cvičení až po bojové umění, a dále ostatní bojová umění, jako je například Bagua Zhang a mnoho dalších…
Zkrátka přijď si cvičení vyzkoušet a uvidíš, protože osobní prožitek a zkušenost je lepší než hromada textu... 🙂
Close Menu